14 czerwca 2019

Deweloperzy a nowe mieszkania na Ruczaju

Ruczaj stał się miejscem upodobanym przez licznych deweloperów w Krakowie. Miejsce to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jeśli mowa o nowych mieszkaniach w Krakowie. Każdy deweloper, który sprzedaje nowe mieszkania na Ruczaju nie ma absolutnie problemu z ich zbyciem. I nie zmieniają takiego stanu rzeczy nawet dosyć wysokie ceny oraz fakt, że obszar ten staje się już mocno zabudowany. Ludzie jakby na przekór dalej chcą się tam osiedlać i kupują kolejne nowo wybudowane mieszkania.

Patrząc na Ruczaj nowe mieszkania (sprawdź tutaj: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/ruczaj/) można tu znaleźć średnio za siedem tysięcy za metr kwadratowy. Czy to dużo? Ciężko jednoznacznie się do tego odnieść, ale z całym przekonaniem są to ceny wyśrodkowane jak na Kraków, bo można w innych lokalizacjach spotkać się z niższymi cenami, a w innych z wyższymi. Jedno jest pewne, deweloper rozpoczynając sprzedaż atrakcyjnych mieszkań w tym miejscu, może liczyć na duży popyt ze względu na lokalizację.

Mieszkania od deweloperów w Krakowie w obrębie Ruczaju są interesujące i z reguły nie ma kłopotów z ich sprzedażą. Aczkolwiek zdarzają się oferty sprzedaży wyróżniające się na tle innych ofert, a wtedy sprzedają się błyskawicznie oraz oferty bardzo przeciętne, w których sprzedaż trwa jeszcze wiele miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania. Nowe mieszkania na Ruczaju mają stosunkowo duży metraż, często też sporych rozmiarów balkony, no i oczywiście to co dla wielu osób najistotniejsze – mają rewelacyjne połączenie komunikacji miejskiej do centrum.

Ruczaj ma wysoka sprzedaz nowych mieszkanZdjęcie przedstawia realizowaną przez dewelopera Salwator inwestycję na Ruczaju – nowe mieszkania w rozsądnej cenie

Szykując się do zakupu nowego mieszkania przyszykujmy też niemałą kwotę na… miejsce parkingowe. W obecnych czasach płaci się za nie kosmiczne ceny. W przypadku parkingów podziemnych są to kwoty oscylujące w granicach 30-40 tysięcy złotych. W nowych budynkach rzadko też możemy liczyć na piwnice, bo miejsce tych zajmują parkingi podziemne, nierzadko nawet dwupoziomowe.

Większość mieszkań w inwestycjach na Ruczaju zostaje sprzedana nim budynek przejdzie odbiór i będzie można je urządzać. Najszybciej sprzedają się mieszkania o mniejszych metrażach. Wpływ na poziom sprzedaży mają również lokalizacje mieszkań w budynku – na jaki kierunek wychodzą okna i balkon czy na którym piętrze znajduje się mieszkanie.

Większość oferowanych dziś nowych mieszkań ma połączoną kuchnie z salonem, ale kupując zawczasu u dewelopera – nim mieszkanie zostanie wybudowane – można poprosić o lekkie modyfikacje, takie jak dodatkowa ściana czy wykonanie jej przesunięcia w stosunku do pierwotnego planu budowy.

Kraków jest miastem, które się mocno rozbudowuje i zaludnia coraz więcej mieszkańców. Deweloperzy budują coraz więcej budynków mieszkalnych, a Ruczaj to bardzo popularna lokalizacja, gdzie popyt na nowe mieszkania jest wyższy niż na wielu innych obszarach miasta.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *